Natrysk poliuretanu to stosunkowo nowa technologia termoizolacyjna. Udowodniono jednak, że skorzystanie z usług natryskowych piany poliuretanowej zapewnia o wiele lepszą i długotrwałą izolację w porównaniu do innych przeznaczonych do izolacji materiałów.
Natrysk poliuretanu w rolnictwie
Najlepszym sposobem na ocieplenie i uszczelnienie obiektów hodowlanych takich jak kurniki, indyczarnie, chlewnie i obory jest niezaprzeczalnie izolacja natryskowa pianką poliuretanową. Jest to nie tylko skuteczna izolacja przeciwwilgociowa, ale również izolacja samonośna o grubości 3cm, która skutecznie utrudnia penetrację warstwy izolacyjnej przez gryzonie, co jeszcze szczególnie ważne w budynkach hodowlanych i uprawowych.
Obliczanie zużycia materiału do natrysku poliuretanu
Należy pamiętać o bardzo ważnym elemencie jakim jest zmienność zależności obliczeniowych. Aby opisać to w prosty sposób możemy posłużyć się kalkulatorem na stronie internetowej https://natryskpoliuretanu.pl/. Jest to strona poświęcona usprawnionemu obliczaniu a właściwie oszacowaniu zużycia materiałów do natrysku piany poliuretanowej. W takim razie, o czym musimy pamiętać obliczając nasze zużycie piany?
Czynniki zewnętrzne a natrysk poliuretanu
Bardzo ważnym czynnikiem przy natrysku poliuretanu jest temperatura. Piana natryskiwana w temperaturze pokojowej będzie różnić się od pianki rosnącej w temperaturze ujemnej. Ponadto warto również pamiętać o innych czynnikach takich jak gęstość piany czy też zalecenia producenta. Każdy komponent wydany na Polski rynek, musi posiadać poprawne zaświadczenie swojej klasy bezpieczeństwa. Posiadać musi również notę katalogową w której to możemy znaleźć informacje na temat jego gęstości. Znajdują się tam również informacje o temperatury pracy, zaleceń co do mieszania oraz sposobu użytku. Niestety dużo korzystających z urządzeń Wintermann osób zapomina o tak ważnym elemencie jak sprawdzenie w jaki sposób sugeruje się używać materiałów. Czytanie instrukcji jest bardzo ważne. Stąd powstaje również dużo zgłoszeń o niepoprawnie rosnącej piance. Może to również wynikać ze złego dobrania ciśnień w maszynie.
Jeżeli brzmi to przerażająco, nic się nie martw. Firma TBH-Polska świadczy usługi szkolenia potencjalnych użytkowników maszyn do natrysku poliuretanu. Ponadto kupując maszynę, takie szkolenie jest wliczone w cenę, a więc GRATIS.
Natrysk poliuretanu zamkniętokomórkowego
Powyżej można zobaczyć w jaki sposób działają polimoczniki i hydroizolacje. Do nich również stosuje się noty katalogowe jednak zakres maszyn, które potrafią wykonać natrysk hybrydami polimocznikowymi jest nieco mniejszy. Jest to związane ze szczególnym wymaganiem materiału. Więcej o tym można dowiedzieć się telefonicznie lub mailowo.
Zapraszamy do kontaktu tutaj.